Misja Szkoły: Szkoła jest przyjazna uczniowi i dobrze przygotowuje go do dalszego etapu kształcenia.::Misją naszej szkoły jest praca opierająca się na takich wartościach, jak mądrość, uczciwość, tolerancja i odpowiedni rozwój fizyczny. ::Przekaż 1% na swoją szkołę

Prezentacja książek.

PREZENTUJEMY NASZE NOWE KSIĄŻKI           

Na początek – polecamy książki dla starszych uczniów lubiących przygodę , fantastykę, komputery:

 1. Seria „Zwiadowcy”- seria powieści fantasy autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana. Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie, powieść przygodowa dla nastolatków. Seria powieści przedstawia przygody Willa, sieroty, który staje się czeladnikiem ponurego zwiadowcy o imieniu Halt. Korpus Zwiadowców zajmuje się dostarczaniem informacji i pilnowaniem porządku w królestwie, dla Duncana, króla Araluenu. Dostarczają mu informacji o wrogich zamiarach nieprzyjaciół. Seria jest połączeniem przygód nastoletniego Willa i jego przyjaciół, m.in. Horace'a, Cassandry, Alyss czy Gilana.

 2. Seria „Baśniobór - to lekka i przyjemna powieść fantasy dla dzieci i młodzieży. Brandon Mull wciąga czytelników w swój świat tak, że nie sposób się od niego oderwać. To seria, którą można polecić także dorosłym, także osobom, które zwykle nie sięgają po fantastykę. A otwierająca cykl powieść na długo pozostaje w pamięci. 

 3. Seria „Igrzyska śmierci”-  powieść dla młodzieży z gatunkuscience-fiction napisana przez Suzanne Collins. Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości, w totalitarnym państwie Panem powstałym na gruzach zniszczonych licznymi katastrofami Stanów Zjednoczonych. Państwo było podzielone na Kapitol, pełniący rolę stolicy, oraz 13 otaczających go dystryktów, istniejących w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców Kapitolu. Główną bohaterką powieści jest Katniss Everdeen, szesnastoletnia dziewczyna wywodząca się z najbiedniejszego i najbardziej dyskryminowanego Dwunastego Dystryktu. Kiedy jej młodsza siostra, Primrose, zostaje wylosowana do udziału w igrzyskach, Katniss zgłasza się na ochotnika i zajmuje jej miejsce.

 4. Więźniowie Minecrafta”-trzymająca w napięciu historia na motywach znanej na całym świecie gry komputerowej wciągnie każdego miłośnika ostrej jazdy, adrenaliny, humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Wiek nie gra roli, ale najlepiej mieć od 10 do 15 lat.

 

 1. Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera”-Piotrek ma dziewięć lat, kocha komputery. Tak jak tata, chciałby  kiedyś pracować jako informatyk. I nagle, po przeprowadzce,  odkrywa, że istnieje drugie życie komputerów! Uwaga!  Odtąd inaczej będziecie patrzeć na swoje komputery!

 2. Seria Agnieszki Stelmaszyk - "Terra Incognita" - nowa seria przygodowa, sięgająca po wzorce z najlepszych powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży.  Bohaterami np. "Tejemnicy gwiezdnego jeziora" jest rodzeństwo: trzy siostry i brat. Wraz z rodzicami prowadzą z pozoru zwyczajne życie. Z codzienności co rusz wyrywają ich szalone wyprawy mamy - zapalonej przyrodniczki i podróżniczki, która niczym Beata Pawlikowska nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscy. I choć kocha swoją rodzinę, bardzo często nie mam jej w domu. W czasie jej nieobecności dziećmi zajmuje się ojciec - zupełne przeciwieństwo własnej żony.  Gdy mama wyrusza na kolejną wyprawę dochodzi do tragedii 

 3. Seria ‘Magiczne drzewo”- Każda część serii  opowiada o jakimś przedmiocie wykonanym z magicznego drzewa. Przedmioty te są obdarzone zdumiewającymi własnościami: sanki zachowują się jak pies, drewniane buty spełniają życzenia, berło daje władzę nad ludźmi. Trafiając w ręce dzieci, stają się pretekstem do opowieści o rodzinie, przyjaźni, dziecięcych problemach.

 4. 1. Ostatnia część prezentująca nowości

   

  1. serie autorów: Grzegorza Kasdepke, Pawła Beręsewicza

  2. książki przygodowe : „Skrzydlaci jeźdźcy”, „Historia pewnego statku”, „Nelly mała reporterka”

  3. ciekawe pozycje o  zwierzętach

  4. książki dotyczące sportu oraz biografie znanych piłkarzy

  5. bohaterowie znanych kreskówek: Bolek i Lolek, kaczor Donald

  6. poradniki dla dzieci i młodzieży

  7. pozycje popularnonaukowe :”Doświadczenia”, „Pytania i odpowiedzi” itp

  8. książka obyczajowa „Gwiazd naszych wina” na podstawie której nakręcono film o tym samym tytule.

logo ,,,