16 czerwca 2017 00:22 | Aktualności

Wojewódzki Projekt "Ortograficzne łamigłówki"

Już po raz dziewiąty nasza szkoła była organizatorem

Wojewódzkiego Projektu, w ramach którego odbyły się dwa konkursy:

X Konkurs „Ortograficzne łamigłówki” dla uczniów klas IV – VI oraz

V Konkurs „Ortograficzne łamigłówki. Pierwsze kroki” dla uczniów kl. II - III.

Wszyscy uczestnicy, zarówno starsi, jak i młodsi, wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych Uśmiech !

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas IV –VI:

I miejsce: Jakub Kamień – SSP2 z OI Tczew

II miejsce: Łucja Krzeszowiec - SP10 z OI Tczew

III miejsce: Julia Maciejewska - SSP2 z OI Tczew

w kategorii klas II – III:

I miejsce: Jakub Ostrowski – SSP2 z OI Tczew

II miejsce: Antonina Kul - SP 10 z OI Tczew

III miejsce: Julia Zajmała - SP 12 Tczew

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 19 maja 2017 r. podczas Dnia Integracji. Laureaci konkursu w kategorii klas IV -VI reprezentowali nasz region w finale, który odbył się 7 czerwca 2017r. w Gdańsku.

Projekt wpisany jest do Wojewódzkiego Kalendarza Imprez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. Objęty jest Patronatem Honorowym Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Głównym organizatorem projektu jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 5 w Gdańsku.

Dziękuję opiekunom oraz wszystkim uczestnikom za przygotowanie się do konkursu, gratuluję odwagi, jaką wykazali się zmierzając z trudną polską ortografią i życzę dalszych sukcesów Uśmiech!

organizator Grażyna Pawłowicz