01 lipca 2017 13:19 | Aktualności

Zwycięstwo Dwójki we "Współzawodnictwie tczewskich szkół w biegach Parkrun"

Nasza szkoła zwyciężyła we

"Współzawodnictwie tczewskich szkół w biegach Parkrun"

w roku szkolnym 2016/2017.

Wygraliśmy nie tylko w rywalizacji szkół podstawowych, ale również w klasyfikacji open, uwzględniającej wszystkie tczewskie szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne. W biegach parkrun wzięło udział 64 uczniów SSP2, którzy nabiegali 204 osobostarty.

Przypomnę, że parkrun to ogólnoświatowy format biegowy polegający na tym, że w każdą sobotę (start o godz. 9.00) chętni pokonują 5 km trasę przygotowaną przez lokalnych wolontariuszy. Można się ścigać lub biec towarzysko - całość jest zawsze fotografowana i opisywana na stronach parkrun i facebook. Biegi parkrun rozgrywane są w 1155 lokalizacjach, w których uczestniczyło już ponad 2 miliony biegaczy. W Polsce są 43 lokalizacje, a w Tczewie parkrun organizowany jest od 16.04.2016 roku.

Współzawodnictwo tczewskich szkół w biegach parkrun miało zachęcić nauczycieli i uczniów tczewskich szkół do biegania i udziału w sympatycznej sportowej imprezie. Rywalizacja miała polegać tylko na systematycznym (w okresie od 10.09.2016 do 10.06.2017) udziale w parkrun - bez akcentu na wynik. Nasza szkoła, która ma w nazwie "Sportowa", dobrze wywiązała się z tego zadania Wyluzowany.

Klasyfikacja tczewskich szkół podstawowych:

1. SSP 2 - 204 osobostarty - 64 uczniów

2. SP 11 - 149 osobostartów - 47 uczniów

3. SP 8 - 40 osobostartów - 4 uczniów

Klasyfikacja uczniów z SP - chłopcy:

1. Jan Piekarski (SP8/34 biegi)

2. Aleksander Rudko (SSP2/6A/22)

3. Bartosz Hendrysiak (SSP2/6A/22)

Klasyfikacja uczniów z SP - dziewczęta:

1. Maja Rutkowska (SSP2/6A/12)

2. Zofia Ciesielska (SSP2/6A/10)

3. Martyna Mikołajska (SSP2/6A/10)

Na wyróżnienie zasługuje również Marcel Walkowiak (6A), który przebiegł parkrun 17 razy.

Jak z powyższego widać, aż 64 uczniów SSP2 wzięło udział w biegach parkrun. Pełna lista uczestników jest w załączniku. Za zdobycie pierwszego miejsca "Dwójka" otrzymała czek na kwotę 500 złotych, którą przeznaczymy na zakup koszulek startowych dla naszych sztafet biegowych. Fundatorem nagród był dyrektor TCSiT. A poza tym bieganie w parkrun to przede wszystkim świetna zdrowa zabawa. Polecam każdemu. Parkrun nie ma wakacji. Zapraszam w każdą sobotę na godz. 9.00 na Bulwar nad Wisłą.

Wszelkie informacje na stronach: http://www.parkrun.pl/tczew/ https://pl-pl.facebook.com/parkrun-Tczew-230315990646777/

Parkruner Sławomir Gdaniec