02 października 2017 08:51 | Aktualności

Relacja, foto, wyniki - Dzień Sportu w Szkole Sportowej, 27.09.2017

To był piękny dzień (doświadczyliśmy złotej polskiej jesieni), aktywny (w biegu brali udział wszyscy obecni uczniowie), zwariowany (w biegu na wesoło dorosłych - nauczycieli i rodziców - jak zawsze pełen luz), emocjonujący (w Wyścigach Rzędów rywalizacja była na całego) Wyluzowany.

Wszystko zaczęło się od Apelu:
- poczet flagowy wprowadził flagę olimpijską,

- przypomniano olimpijczyków, którzy byli uczniami naszej szkoły:
Kornelia Stawicka (pływanie) - 1988 - Seul (Korea Południowa)
Izabela Burczyk (pływanie) - 1996 - Atlanta (USA)
Michał Daszek (piłka ręczna) - 2016 - Rio de Janeiro (Brazylia)
Michał Zblewski (w liceum był zawodnikiem LA, ale później trenował bobsleje) i został dwukrotnie olimpijczykiem na Zimowych IO w 2006 - Turyn (Włochy) i 2010 - Vancouver (Kanada).

- przedstawiono absolwentów naszej szkoły, którzy zdobyli medale w Mistrzostwach Polski w 2016 roku i zostali nagrodzeni w tym roku nagrodą Prezydenta Tczewa - było ich aż 11: triathloniści - Daniela Kamińska i Miłosz Walkowiak, pięcioboiści nowocześni - Daniel Ławrynowicz, Dominika Karolak, Maks Wieczorkowski, Marceli Frelke, Zuzia Ławrynowicz, pływacy - Dawid Kalkowki, Oliwia Wett, Marcel Żurawski, Igor Wilejto.

- poznaliśmy tegorocznych kandydatów do stypendium sportowego (za uzyskanie miejsca medalowego w Mistrzostwach Województwa)

- nagrodziliśmy "piątkami mocy" (podczas rundy honorowej) wszystkich niesamowitych biegaczy z naszej szkoły (64 uczniów!), którzy przyczynili się w zeszłym roku szkolnym do naszego zwycięstwa w rywalizacji tczewskich szkół w biegu PARKRUN (5 km).

Po Apelu nadszedł czas na biegi przełajowe na "kanonce" z metą przy szkole. Pobiegło dokładnie 479 uczniow.

Dokładnie o 10.45 wystartował Bieg rodziców i nauczycieli - znowu było Niesamowicie!
- padł rekord frekwencji - teraz wynosi 118 osób!
- znowu na trasie mieliśmy mamy pchające wózki i mamy biegnące z malutkimi dziećmi na rękach - po prostu szok! i już nowa świecka tradycja ;-)
- kilkoro rodziców i szybki jak wiatr pan Marcin Miotke twardo ścigało się o zwycięstwo w biegu,
- po kanonce biegali jacyś przebierańcy i inne cudaki ;-)

Po biegach nastąpiła druga część sportowej rywalizacji - Mistrzostwa szkoły w "Wyścigach Rzędów".

Na koniec poznaliśmy generalną klasyfikację klas - zawsze najlepiej wypadły te, dla których pobiegło najwięcej rodziców. Szczegółowe wyniki w załącznikach.

Poniżej najcenniejsze klasyfikacje Dnia Sportu '2017:
- szkolna rywalizacja klas I-IV (w biegach dziewczynki startowały razem z chłopcami)
1. 4A - 206 pkt (71+65+70)
2. 3A - 184 pkt (29+85+70)
3. 1B - 183 pkt (43+70+70)

- szkolna rywalizacja klas V-VII (dziewczęta i chłopaki biegli osobno)
1. 5A - 202 pkt (97+35+70)
2. 6A - 182 pkt (97+15+70)
3. 7A - 135 pkt (55+10+70)

- szkolna rywalizacja w biegowym wsparciu rodziców
1. 3A (17 osób)
2. 1B (14 osób)
3. 4A (13 osób)

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły - pięknie dziękujemy Uśmiech.

Naczelnicy zawodów
Sławomir Gdaniec, Witold Surwiło