03 października 2017 00:34 | Aktualności

W dniach 2- 8 października obchodzimy w naszej szkole

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

pod hasłem:

"Uczeń z dysleksją też czyta książki”.

Czas ten ma nam przybliżyć zagadnienie dysleksji, zwiększyć świadomość dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i pokazać w jaki sposób możemy działać, pracować i rozwiązywać wszelkie trudne sytuacje.

W ramach tego tygodnia zostanie zorganizowany:

- konkurs literacki dla uczniów klas IV-VII odzwierciedlający znajomość lektur,

- konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III "Moja ulubiona książka",

- codzienne czytanie przez nauczycieli wybranych książek w klasach 0-III,

- prelekcja dla rodziców dnia 05 października o godz. 16.30 (świetlica),

- dyżur terapeutów oraz logopedy dnia 05 października od godz.17.00-18.00 (pokój nauczycielski, gabinet logopedy - 205),

- udostępniony zostanie również szereg informacji ukazujących temat z różnych perspektyw.

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursach, a ich rodziców i opiekunów do skorzystania z możliwości indywidualnych konsultacji z terapeutami.

Elżbieta Rozumek