B Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi - Festiwal Twórczości Kociewskiej

08 października 2017 20:09 | Aktualności

Festiwal Twórczości Kociewskiej

27 września 2017 r. przy ławeczce Romana Landowskiego

odbyła się prezentacja programu X Festiwalu Twórczości Kociewskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI a - Armatowska Kinga, Malinowska Kornelia, Miklis Michalina, Stypińska Kornelia, Szamecka Nadia oraz uczennica z klasy VII d Szmalc Julia przygotowane przez p. Karolinę Krauze. Podczas prezentacji pani Sylwia Kamień przeczytała gadkę w gwarze kociewskiej. Uczniowie naszej szkoły wykonali również prace plastyczne pod okiem specjalistów.

Głównym organizatorem i koordynatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej, a współpracują z nim tczewskie placówki: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Skulteta, Fabryka Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Karolina Krauze