19 października 2017 23:40 | Aktualności

PONIEDZIAŁEK 23 października – zbiórka surowców wtórnych i elektrośmieci!

W poniedziałek 23 października 2017 r. w godz. 15.00 – 18.00

organizujemy w budynku naszej szkoły przy ul. Gdańskiej 2 dodatkową zbiórkę surowców wtórnych oraz elektrośmieci.

Tego dnia będzie można dostarczyć do szkoły:

surowce wtórne, czyli makulaturę, plastikowe butelki, nakrętki (korki)
i baterie, zużyte telefony komórkowe,

elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Elektrośmieci to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, stare pralki, telewizory, radia, lodówki, suszarki, klawiatury komputerowe, lampki choinkowe i inne. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.

Podane wyżej surowce wtórne można również zawieźć
na ulicę Rokicką 5a w Tczewie i przekazać je na konto naszej szkoły.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do zbiórki!

Dziękujemy rodzicom oraz uczniom, którzy biorą czynny udział
w naszych akcjach!

Marcin Miotke