03 listopada 2017 22:56 | Aktualności

Konkurs piosenki obcojęzycznej

16 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja

konkursu piosenki obcojęzycznej.

Tegoroczny konkurs miał bardzo ciekawą formułę, gdyż nasza powiększona szkoła wzbogaciła się o talenty gimnazjalistów, zaś uczestnicy zaśpiewali utwory w dwóch językach, niemieckim i angielskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów w każdym wieku, nawet tych najmłodszych, którzy mieli ochotę pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi i wokalnymi. Uczestnicy nie zawiedli, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Jury złożone ze znanych miłośników muzyki, pana pedagoga Piotra Małkiewicza oraz pana dyrektora Roberta Kraskę musiało podjąć trudną decyzję, gdyż wszyscy uczestnicy zachwycili publiczność Uśmiech.

Ostatecznie wyróżnieni zostali:

I miejsce: Eliza Stelmach, Weronika Fabich, Helena Konys

z piosenką „I see fire”

II miejsce: Agata Pilas, Oliwia Wierzba i Gracjan Urban

z piosenką  „ You’re my best friend”

III miejsce: Patrycja Werenczak z piosenką „Pendel”

wyróżnienie :

Kinga Kilich, Klaudia Kępka, Klaudia Elcman, Karol Radzewicz, Mikołaj Freitag, Filip Bleszyk z piosenką „My castle”

wyróżnienie:

Marietta Derus, Magdalena Kelsz i Kasia Murawska z piosenką „Show”

Miło spędzone popołudnie zawdzięczamy talentom wszystkich uczestników, którzy zapewnili nam nie tylko piękne doznania artystyczne, lecz także miłą atmosferę, w której rywalizacja zeszła na drugi plan, ustępując miejsca wzajemnej serdeczności. Czekanie na werdykt jury umilone zostało słodkim przerywnikiem. Konkurs przygotował zespół nauczycieli języków obcych.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Uśmiech.

Ewa Żywiecka