06 grudnia 2017 23:45 | Aktualności

Dzień Czarnego Kota

W roku 2017 Dzień Czarnego Kota przypadał na 17 listopada - piątek.

Nawet ci, którzy nie wierzą w zabobony, są lekko wytrąceni z równowagi, gdy ich drogę przebiegnie ta ogromna, złowroga bestia. Ale czy kiedyś udowodniono jej jakieś nieszczęście? Święto wywodzi się z Włoch, gdzie czarne koty są wyjątkowo prześladowane. Wiara w pechowość czarnych kotów to nic innego, jak chęć obarczenia kogoś winą za nieudany dzień.

W bibliotece przy ul. Południowej z przymróżeniem kociego oka obchodzono to nietypowe święto. Obecna dostojna solenizantka - czarna kotka trojga imion: Mała Czarna Tosia przyjmowała z wdzięcznym mruczeniem kocie przysmaki :-)

Magdalena Rajewska