07 grudnia 2017 00:33 | Aktualności

ANDRZEJKI

"Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja"...

takie i inne porzekadła przyświecały zabawie Andrzejkowej
zorganizowanej dla uczniów klas I-III naszej szkoły.

Andrzejki rozpoczęła muzyka dyskotekowa, której dźwięki zbiegły się z uderzeniem dzwonka na dużą przerwę. Dzieci, trochę zaskoczone, zaproszono do tańca. Przystrojony hol korytarza nie pozostawiał złudzeń, że to Andrzejki. Panie nauczycielki "częstowały" karteczkami wyciąganymi przez każdego ucznia z kapelusza, przepowiadającymi dostatnią przyszłość, zaś tańce z balonikami (na końcu przekłutymi) "wywróżyły" słodką niespodziankę - cukierka Mrugnięcie.

Każda klasa otrzymała odpowiednio wcześniej konspekt lekcji andrzejkowej do bardziej szczegółowego zapoznania się z tymi obrzędami.

Barbara Domarecka, Joanna Berent