10 grudnia 2017 17:21 | Aktualności

Klubowe zawody pływackie UKS Dwójki Tczew MIKOŁAJ, 9.12.2017

UKS Dwójka Tczew, klub działający dla klas pływackich Szkoły Sportowej, starannie dba o to, żeby dzieci - z uczniów przemieniały się systematycznie i fachowo w zawodników. Efekty tej edukacji sportowej możemy oglądać na pokazowych cyklicznych zawodach pływackich dla najmłodszych.

W imprezie pn MIKOŁAJ:
- startują zawodnicy z klas drugich, trzecich i czwartej SSP2,
- w programie mamy pływackie konkurencje sprinterskie - wszystkimi stylami,
- obowiązuje dynamiczna i atrakcyjna formuła zawodów,
- wszystko kończą zawsze ciekawe i emocjonujące wyścigi sztafet,
- trenerzy opiekują się dziećmi, a komisję sędziowską stanowią rodzice.

Dodatkowo w tym roku:
- zamiast dyplomów - wszyscy uczestnicy otrzymali medale,
- staraliśmy się oswoić dzieci i rodziców z charakterem zawodów międzyklubowych, w których jedynym kryterium udziału w rywalizacji sportowej jest rocznik dziecka, a nie klasa do jakiej uczęszcza (w wyniku perturbacji reformatorskich w edukacji mamy do czynienia z sytuacją, że w jednej klasie są dzieci starsze i o rok młodsze).

Zawody były niesamowicie udane. Rodzice zapełnili trybuny i żywo reagowali na poczynania pływackie dzieci. Młodzi zawodnicy pokazywali umiejętności, których można im zwyczajnie pozazdrościć. Nie brakowało emocji, ale przede wszystkim wszyscy się świetnie bawili.

Na koniec odwiedził nas, jakżeby inaczej, MIKOŁAJ - ale jakiś zupełnie niezwykły! w klapkach i okularkach pływackich!, który po rozdaniu medali i słodkości... wskoczył do wody w całym swoim czerwonym ubranku i ścigał się z dzieckiem z klasy czwartej na 25 m stylem klasycznym - tego się nie da opowiedzieć, to trzeba było zobaczyć na własne oczy ;-)

Wszystko będzie można niedługo zobaczyć na galerii zdjęć z zawodów.
Pierwsze wrażenia są ujęte na https://www.facebook.com/pg/ssp2zoitczew/posts/
Wyniki w załączniku.

Foto: p. Piotr Małkiewicz

Do zobaczeniu na kolejnych zawodach pn ZAJĄC,

które odbędą się w dniu 7.04.2018 - znowu będzie się działo Wyluzowany!

[Sław]