24 grudnia 2017 08:36 | Aktualności

Konkurs wiedzy o tradycji Świąt Bożego Narodzenia

Dnia18 grudnia br. odbył się

Konkurs wiedzy o tradycji Świąt Bożego Narodzenia

w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych

zorganizowany przez uczniów klas drugich w ramach projektu gimnazjalnego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych naszej szkoły. Pytania w formie prezentacji multimedialnej pozwoliły na przybliżenie różnych tradycji świątecznych, szukaniu podobieństw i różnic w odniesieniu do polskich świąt.

Zwycięzcami konkursu została klasa 7d,

II miejsce zajęła klasa 7c,

zaś III miejsce otrzymała klasa 7a.

Konkurs przebiegł w miłej i świątecznej atmosferze, wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody oraz drobne upominki. W trakcie konkursu nie zabrakło też kolęd i pastorałek z obu obszarów języka obcego nauczanego w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję pochwalić się spostrzegawczością w trakcie układania świątecznych puzzli oraz zmierzyć się z krzyżówką o tematyce bożonarodzeniowej.

Marzena Boguszewska