Misja Szkoły: Szkoła jest przyjazna uczniowi i dobrze przygotowuje go do dalszego etapu kształcenia.::Misją naszej szkoły jest praca opierająca się na takich wartościach, jak mądrość, uczciwość, tolerancja i odpowiedni rozwój fizyczny. ::Przekaż 1% na swoją szkołę

Aktualności

28 grudnia 2017 23:31 | Aktualności

X TURNIEJ KLAS INTEGRACYJNYCH
14 grudnia 2017 r. za oknem sypał śnieg, ale w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie nikt nie myślał o śnie zimowym.


Podekscytowani zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i terapeuci zaprosili do wspólnej zabawy grupy integracyjne z innych szkół Uśmiech.


Dzieci podzielono na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i IV-VII. Przedstawiciele utworzyli drużyny sześcioosobowe złożone z uczniów zdrowych i niepełnosprawnych.


Najpierw był wyścig skrzatów i otwarto pierwszą kopertę z zadaniem – wykreślanką. Potem ćwiczono rzuty śniegowymi kulami do celu, otwarto druga kopertę i trzeba było rozwiązać krzyżówkę. Następnie, przy wtórze roześmianej publiczności dopingującej w świątecznych przebraniach, odbywały się konkurencje sportowe: wyścigi reniferów, przenoszenie śnieżynek na łyżkach i przewożenie worka z prezentami. Przeplatały się one z zadaniami: układaniem puzzli, szukaniem wyjścia z labiryntu czy rozwiazywaniem zagadek.


Gdy Jury złożone z elfów podliczało punkty zdobyte przez drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 10 z OI i SSP2 uczestnicy wraz z opiekunami wesoło śpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Po turnieju wszyscy delektowali się pysznymi ciastami. Atmosfera była iście baśniowa Uśmiech.


Kolejny raz okazało się, że podczas zabawy, dzieci nie znają barier, angażują się, współpracują i przeżywają radosne chwile.


Sylwia Kamień

Przeczytano: 387 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

logo ,,,