27 kwietnia 2018 16:43 | Aktualności

Apel - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

,,Naród, który nie zna swojej przeszłości,

umiera i nie buduje przyszłości" (J.P. II),

dlatego w czwartek 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się, jak co roku,

uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych jej przypomnienie.

W tym roku uczniowie kl. III A pod opieką pani Joanny Gładysz przygotowali montaż słowno- muzyczny. Wśród zaprezentowanych przez trzecioklasistów wierszy i piosenek największe uznanie publiczności zdobył układ taneczny z flagami, wykonany do muzyki Krzesimira Dębskiego. Głos zabrały również panie dyr Grażyna Pawłowicz oraz dyr Marzena Gołuchowska.

Apel uświadomił wszystkim, że warto i należy pielęgnować swoją tożsamość narodową oraz dumę z przynależności do polskiego narodu.

Foto: p. M. Burczyk https://photos.app.goo.gl/YKtrAAywfDgPVEI02