01 października 2019 18:34 | Aktualności

SOBOTA 5 PAŹDZIERNIKA - zbiórka surowców wtórnych i elektrośmieci!

W sobotę 5 października 2019 r. w godz. 9.00 – 12.00

organizujemy w naszej szkole dodatkową zbiórkę surowców wtórnych oraz elektrośmieci.

Tego dnia będzie można dostarczyć do szkoły:

- surowce wtórne, czyli makulaturę, plastikowe butelki, nakrętki (korki)
i baterie,

- zużyte telefony komórkowe,

- elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Elektrośmieci to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, stare pralki, telewizory, radia, lodówki, suszarki, klawiatury komputerowe i inne. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.

Podane wyżej surowce wtórne można również zawieźć
na ulicę Rokicką 5a w Tczewie i przekazać je na konto naszej szkoły.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do zbiórki!

Dziękujemy rodzicom oraz uczniom, którzy biorą czynny udział
w naszych akcjach Wyluzowany!

Marcin Miotke