12 października 2019 18:13 | Aktualności

DZIEŃ SPORTU - wyniki, foto

Dzień Sportu w Szkole Sportowej odbył się 27 września 2019 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od odczytania  Apelu Olimpijskiego. Następnie zostały przedstawione naszym uczniom konkurencje sportowe.

Od lat koronną konkurencją są Mistrzostwa Szkoły Sportowej w biegu przełajowym na dystansie 600 metrów.

Zwycięzcy konkurencji biegowej klas V-VI :

Dziewczęta

1. Dąbrowska Maja V a, 2. Lubińska Julia V b, 3. Fryca Maria VI f, 4. Tybus Zuzanna VI a, 5. Grabowska Oliwia V a

Chłopcy

1. Brzuchalski Igor VI a, 2. Borycki Wiktor VI a, 3. Rhoda Kacper VI a, 4. Komorowski Remigiusz V a, 5. Balcerowicz Ryszard V a

Zwycięzcy konkurencji biegowej klas VII-VIII :

Dziewczęta

1. Szymkiewicz Zofia VII a, 2. Waśniewska Klaudia VIII b, 3. Malinowska Kornelia VIII a, 4. Murawska Katarzyna VII a, 5. Komkowska Julia VIII b

Chłopcy

1. Kamysz Filip VIII b, 2. Szczepański Kamil VIII b, 3. Bober Kacper VIII b, 4. Kołodziej Kacper VIII c, 5. Góral Piotr VIII a.

Najbardziej widowiskową konkurencją był bieg klas 0-IV i dorosłych. W tym roku frekwencja była również bardzo wysoka. Prowadzona była klasyfikacja „mini  parkrun„, w której dorośli mogli dedykować swój bieg dla konkretnej klasy. Zwycięzcami zostali:

1  miejsce  - klasa 1 a

2  miejsce – klasa 2 a

3  miejsce – klasa 1 b

Jak co roku, najwięcej emocji dostarczyła ostatnia konkurencja – wyścigi rzędów. Reprezentacje poszczególnych klas  składały się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców, którzy  na przemian brali udział w biegach sprawnościowo-zwinnościowych.

Klasyfikacja końcowa klas (miejsca 1-3, zaczynając od 1 miejsca)

przedszkole - Tygryski, Motyle

kl. 1 - 1a, 1d, 1b

kl. 2 - 2a, 2d, 2b

kl. 3 - 3b, 3e, 3a

kl. 4 - 4b, 4a, 4d

kl. 5 - 5b, 5a, 5c

kl. 6 - 6a, 6f, 6c

kl. 7/8 - 7a, 8b, 8a.

Na zakończeniu i podsumowaniu Dnia Sportu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w zawodach sportowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali dodatkowo nagrodzeni słodkimi upominkami Uśmiech.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa p. piotra Małkiewicza https://photos.app.goo.gl/gJzKbZB2kSyCM1qdA